
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 6.25 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 222
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04858
Ext.Price$0.04858
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04858 | $0.04858 |
| 10 | $0.02429 | $0.24290 |
| 50 | $0.02192 | $1.09600 |
| 100 | $0.01978 | $1.97800 |
| 500 | $0.01785 | $8.92500 |
| 1000 | $0.01610 | $16.10000 |
| 3000 | $0.01493 | $44.79000 |
| 5000 | $0.01385 | $69.25000 |
| 10000 | $0.01284 | $128.40000 |
